Info

VYBAVENÍ HAUSBÓTŮ:

Abychom splnili přání všech zákazníků, nabízíme více typů hausbótů, které se liší hlavně počtem lůžek a velikostí. U všech ale platí, že jsou to lodě s jednou vzdušnou kajutou (což oceníte zejména při horkém letním počasí), k dispozici je plně vybavená kuchyňka s 2kg PB láhví, s veškerým potřebným nádobím a barely na pitnou vodu, kterou lze doplnit ve všech přístavištích. Na lodi je chemické WC oddělené od zbytku kajuty. Dle uvedeného počtu lůžek jsou pro hosty připraveny matrace s čistým prostěradlem (doporučujeme si s sebou přivézt spacák a polštář). Na lodi se dále nachází campingový stolek, svítilna, vybavení potřebné k běžnému úklidu a vybavení vyžadované SPS (záchranný kruh, lékárnička apod). Na lodi je k dispozici zásuvka na 12V a na vyžádání je možno zapůjčit prodlužovací kabel pro připojení se v přístavech. Není přípustné jakkoli zasahovat do el. rozvodů na plavidlech (připojování měničů napětí apod.).
Všechny hausbóty jsou vybaveny přenosnou autochladničkou (velké hausbóty až o objemu 46 l). Upozorňujeme, že autochladničky slouží pouze ke krátkodobému chlazení potravin a nápojů, nikoliv k dlouhodobému skladování.

Střední a velké hausbóty mají dále na velké přídi zahradní nábytek a slunečník, což umožňuje naprostý relax během plavby i během kotvení v přístavech. U všech hausbótů je zase předností velká pochozí střecha. Pro větší bezpečnost je možné přední paluby zajistit sítí. Zadní paluba - koupací plato, dále poskytuje možnost pro převoz kol (stojany na kola na vyžádání - neomezují necyklisty při plavbě) a poskytuje další cenný prostor na lodi. Na menších typech hausbótů je posezení vyřešeno lavicí po obou stranách paluby a možností rozložení campingového stolku - tento prostor je kryt celtou při nepřízni počasí. Příď lodě zase umožňuje prostor pro opalování. Tyto typy lodí mají stojany na kola pevně připevněny nad závěsem motoru.


PROVOZ LODĚ:

Naše hausbóty jsou schváleny Státní plavební správou pro provoz v půjčovně. Není třeba mít žádné oprávnění k řízení lodi. Vůdce plavidla musí být starší 18 let a během plavby nesmí požívat alkohol a jiné omamné látky.

Před prvním samostatným vyplutím dostane posádka proškolení, nejprve proběhne teoretický popis vlastností a vybavení lodě, dále ovladatelnost a zásady řízení, popis cesty a samozřejmě zodpovíme i Vaše dotazy. Následně se zaškolení bude odehrávat přímo na lodi, kde Vám předvedeme samotnou plavbu a ovládání lodi.


PŘÍSTAV A PLAVEBNÍ CESTA:

Výhodou našeho kotviště je jeho poloha "v půli" plavební cesty. Přístav se nachází na ranči Missippi River ve Veselí nad Moravou. V areálu ranče je zajištěno parkování na zpevněné ploše (ranč se v nočních hodinách zamyká). Ranč poskytuje možnost malého občerstvení a užití sociálního zařízení.

Splavná část Baťova kanálu má cca 53 km a je splavná od Skalice po Otrokovice. Celou tuto trasu lze bez problému za týden projet. Při zkrácených pobytech doporučujeme vydat se spíše jedním směrem. V celé délce se nachází několik kotvišť a přístavů, které se liší službami i cenami za služby. Standardem bývá WC, sprchy a občerstvení. V přístavech není možnost načerpání paliva, ale při zaškolení Vám poradíme, kde se nejlépe dá benzín případně načerpat bez větších problémů a daleké cesty.

Samotné užívání plavební cesty a plavebních komor je zcela zdarma. Provoz komor je 10-18h. Do této doby je potřeba projet komorou a plavba se má zakončit při snížené viditelnosti. 


PROVOZ CHEMICKÉHO WC

V souvislosti se zvýšeným hygienickém opatřením vydaným ministerstvem zdravotnictví doporučujeme dbát zvýšené hygieny při používání WC. Doporučujeme zákazníkům používat WC na sociálních zařízeních přístavišť, která procházejí pravidelnou dezinfekcí.
V případě, že je nutné použít chemické WC na plavidle, je po ukončení plavby provést jeho vyprázdnění do výlevky. Čištění a dezinfekce chemického WC je zpoplatněna částkou 450,- Kč.


PŘÍSTAVNÍ KARTY

Přístavní karta připojení na vodu, elektřinu a ostatní služby je možné získat dle ředitelství vodních cest ve vyjmenovaných přístavech na Baťově kanálu. 


DALŠÍ UŽITEČNÉ INFORMACE:

 • Z hausbótu není možné rybařit.
 • Úklid si zajišťuje sám provozovatel.
 • Ceny účtované za úklid hausbótů:
  - Oran, Bono, Ambi: 350,- Kč
  - Kapustňák, Milda: 450,- Kč
  - Tarzius, Surikata, Bady, Monty, Zuzka, Hafan: 500,- Kč
 • V případě poruchy nebo nemožnosti plout budeme hledat co nejrychlejší možné řešení problému.
 • Zálohové faktury vystavujeme od měsíce února a částka činí 50% z pobytu.
 • Časy ubytování a zaškolení lze domluvit i individuálně, obecně ale platí, že příjezd je od 11 hodiny do podvečerních hodin. Máme potom dostatek času se Vám věnovat a vše Vám řádně vysvětlit. Je možné, že se sejde více posádek najednou a teoretické zaškolení proběhne hromadně, poté postupně zaškolujeme i praktickou část.
  Upozorňujeme, že není dovoleno provádět praktickou zkoušku plavidla za snížené viditelnosti.
 • Možnost odevzdání hausbótu je od neděle ranních hodin do 15 hodin.
 • Pokud nedojde při odevzdání lodi k doplnění PHM klientem, strhává se spotřebované množství z kauce.
 • Vratná kauce je stanovena u hausbótů:
  - Oran, Bono, Ambi: 5 000,- Kč
  - Kapustňák, Milda: 5 000,- Kč
  - Tarzius, Surikata, Bady, Monty, Zuzka, Hafan: 6 000,- Kč