Info

VYBAVENÍ HAUSBÓTŮ:

Abychom splnili přání všech zákazníků, nabízíme více typů hausbótů, které se liší hlavně počtem lůžek a velikostí. U všech ale platí, že jsou to lodě s jednou vzdušnou kajutou (což oceníte zejména při horkém letním počasí), k dispozici je plně vybavená kuchyňka s 2kg PB láhví, s veškerým potřebným nádobím a barely na pitnou vodu, kterou lze doplnit ve všech přístavištích. Na lodi je chemické WC oddělené od zbytku kajuty. Dle uvedeného počtu lůžek jsou pro hosty připraveny matrace s čistým prostěradlem (doporučujeme si s sebou přivézt spacák a polštář). Na lodi se dále nachází campingový stolek, svítilna, vybavení potřebné k běžnému úklidu a vybavení vyžadované SPS (záchranný kruh, lékárnička apod). Na lodi je k dispozici zásuvka na 12V a na vyžádání je možno zapůjčit prodlužovací kabel pro připojení se v přístavech. Není přípustné jakkoli zasahovat do el. rozvodů na plavidlech (připojování měničů napětí apod.).
Všechny hausbóty jsou vybaveny přenosnou autochladničkou (velké hausbóty až o objemu 46 l). Upozorňujeme, že autochladničky slouží pouze ke krátkodobému chlazení potravin a nápojů, nikoliv k dlouhodobému skladování.

Střední a velké hausbóty mají dále na velké přídi zahradní nábytek a slunečník, což umožňuje naprostý relax během plavby i během kotvení v přístavech. U všech hausbótů je zase předností velká pochozí střecha. Pro větší bezpečnost je možné přední paluby zajistit sítí. Zadní paluba - koupací plato, dále poskytuje možnost pro převoz kol (stojany na kola na vyžádání - neomezují necyklisty při plavbě) a poskytuje další cenný prostor na lodi. Na menších typech hausbótů je posezení vyřešeno lavicí po obou stranách paluby a možností rozložení campingového stolku - tento prostor je kryt celtou při nepřízni počasí. Příď lodě zase umožňuje prostor pro opalování. Tyto typy lodí mají stojany na kola pevně připevněny nad závěsem motoru.


PROVOZ LODĚ:

Naše hausbóty jsou schváleny Státní plavební správou pro provoz v půjčovně. Není třeba mít žádné oprávnění k řízení lodi. Vůdce plavidla musí být starší 18 let a během plavby nesmí požívat alkohol a jiné omamné látky.

Před prvním samostatným vyplutím dostane posádka proškolení, nejprve proběhne teoretický popis vlastností a vybavení lodě, dále ovladatelnost a zásady řízení, popis cesty a samozřejmě zodpovíme i Vaše dotazy. Následně se zaškolení bude odehrávat přímo na lodi, kde Vám předvedeme samotnou plavbu a ovládání lodi.


PŘÍSTAV A PLAVEBNÍ CESTA:

Výhodou našeho kotviště je jeho poloha "v půli" plavební cesty. Přístav se nachází na ranči Missippi River ve Veselí nad Moravou. V areálu ranče je zajištěno parkování na zpevněné ploše (ranč se v nočních hodinách zamyká). Ranč poskytuje možnost malého občerstvení a užití sociálního zařízení.

Splavná část Baťova kanálu má cca 53 km a je splavná od Skalice po Otrokovice. Celou tuto trasu lze bez problému za týden projet. Při zkrácených pobytech doporučujeme vydat se spíše jedním směrem. V celé délce se nachází několik kotvišť a přístavů, které se liší službami i cenami za služby. Standardem bývá WC, sprchy a občerstvení. V přístavech není možnost načerpání paliva, ale při zaškolení Vám poradíme, kde se nejlépe dá benzín případně načerpat bez větších problémů a daleké cesty.

Samotné užívání plavební cesty a plavebních komor je zcela zdarma. Provoz komor je 10-18h. Do této doby je potřeba projet komorou a plavba se má zakončit při snížené viditelnosti. V měsících květen a září jsou komory v provozu od pátku do neděle. V měsících červen, červenec a srpen pak od úterý do neděle.


PROVOZ CHEMICKÉHO WC

V souvislosti se zvýšeným hygienickém opatřením vydaným ministerstvem zdravotnictví doporučujeme dbát zvýšené hygieny při používání WC. Doporučujeme zákazníkům používat WC na sociálních zařízeních přístavišť, která procházejí pravidelnou dezinfekcí.
V případě, že je nutné použít chemické WC na plavidle, je po ukončení plavby provést jeho vyprázdnění do výlevky. Čištění a dezinfekce chemického WC je zpoplatněna částkou 150,- Kč.


PŘÍSTAVNÍ KARTY

Přístavní karta - připojení na elektřinu je možné získat dle ředitelství vodních cest ve vyjmenovaných přístavech na Baťově kanálu. Kartu Vám můžeme zapůjčit nebo si ji můžete zakoupit (s kreditem 500kč) na přístavu ve Veselí nad Moravou a Petrov.


DALŠÍ UŽITEČNÉ INFORMACE:

 • Z hausbótu není možné rybařit.
 • Úklid si zajišťuje sám provozovatel.
 • Ceny účtované za úklid hausbótů:
  - Oran, Bono, Ambi: 350,- Kč
  - Kapustňák, Milda: 450,- Kč
  - Tarzius, Surikata, Bady, Monty, Zuzka, Hafan, Fany a Abbie: 500,- Kč
 • V případě poruchy nebo nemožnosti plout budeme hledat co nejrychlejší možné řešení problému.
 • Zálohové faktury vystavujeme od měsíce února a částka činí 50% z pobytu. Zbylých 50% z ceny se doplácí při příjezdu.
 • Časy ubytování a zaškolení lze domluvit i individuálně, obecně ale platí, že příjezd je od 11 hodiny do 17:00. Máme potom dostatek času se Vám věnovat a vše Vám řádně vysvětlit. Je možné, že se sejde více posádek najednou a teoretické zaškolení proběhne hromadně, poté postupně zaškolujeme i praktickou část.
  Upozorňujeme, že není dovoleno provádět praktickou zkoušku plavidla za snížené viditelnosti.
 • Možnost odevzdání hausbótu je od neděle ranních hodin do 15 hodin.
 • Pokud nedojde při odevzdání lodi k doplnění PHM klientem, strhává se spotřebované množství z kauce.
 • Vratná kauce je stanovena u hausbótů (skládá se při příjezdu):
  - Oran, Bono, Ambi: 5 000,- Kč
  - Kapustňák, Milda: 5 000,- Kč
  - Tarzius, Surikata, Bady, Monty, Zuzka, Hafan, Fany a Abbie: 6 000,- Kč