Kam na kole

Jižní Morava a okolí Baťova kanálu je protkáno hustou sítí oficiálních cyklotras a vinařských stezek, které Vás přivedou k historickým a technickým památkám, kulturou a také k vinným sklepům celého moravského Slovácka. Možná si řeknete: Hmm dobrý..., ale po asfaltu a v pelotonu s ostatními?
Tak to zkuste jinak, třeba po trasách, které znají domorodci. Po polních cestách, mezi vinohrady, po náspu zaniklé úzkokolejky, kolem slepých ramen řeky Moravy, lesem, ke štěrkovnám s průzračnou vodou nebo k meandrům řeky Moravy.

Na západní straně od Baťova kanálu jsou Chřiby a v nich kromě tras náročnějších najdete i pohodlné stezky vedoucí k zámku Buchlovice, gotickému hradu Buchlov a na Velehrad. Místa jako Smraďavka, Modrá, Brdo, Bunč, ty nezklamou nikoho.

Na opačné straně se nachází malebné Bílé Karpaty s převážně listnatými lesy, množstvím studánek, pestrobarevné louky se vzácnými orchidejemi a motýli. Výjimečná místa, na které naštěstí "moderní" doba zapomněla. Vy na ně určitě nezapomenete.

Od vodní cesty to na kole není daleko ani do Kroměříže, Luhačovic nebo k projetí Lednicko-valtického areálu.

Kde se zastavit na oběd, na poctivé pivo, zmrzlinu lepší než u Jadranu, koupit uzený bok a klobásu, která láme vůli vegetariána? To Vám prozradíme taky.
A ať se vracíte k hausbótu z kteréhokoliv směru, vinný sklep s doporučeným vinařem si "haňbu" nabídnutým vínem nikdy neudělá.